Време на подготовка: 20 минути Тешкотија: Со левата рака

Поли намаз со јајца и сардини

Состав:

  • 250 гр Поли
  • 10 јајца
  • 200 гр кромид
  • 2 конзерви сардина
  • 100 гр кисели краставички
  • масло од семки од тиква
  • сол, мелен пипер

Поли намаз со јајца и сардини

Процес на подготовка

Јајцата сварете ги цврсто. Излупете ги во ладна вода, изгмечете или исецкајте ги. Додадете ситно исечен кромид, мелени сардини со масло, исечкана на коцки Поли салама и кисели краставички. Додадете сол и бибер, додадете масло од тиква по вкус и измешајте се заедно. Сега се што ни треба се парчиња свеж леб и вкусниот појадок, вечера или ужинка е подготвен.